Race Rewind

CHILI BOWL: Vacuworx Global Qualifying Night

Chad Boat, his father Billy, and the rest of their family enjoy victory lane Friday night at the Lucas Oil Chili Bowl Nationals. (Frank Smith photo)

Vacuworx Global Qualifying Night, Lucas Oil Chili Bowl Nationals, Tulsa Expo Raceway, Tulsa, Okla., Jan. 11, 2013

First Heat (8 laps): Jason Meyers, Brett Felkins, Joe Ramaker, Brad Cox, Danny Jennings, Jesse Frazier, Matt Harms, Johnny Scott, Eldon Blackaby.

Second Heat (8 laps): Levi Jones, Brandon Hahn, Ronnie Gardner, Bill Balog, Brad Loyet, Shawn Petersen, Billy Lawhead, Shane Cockrum, Mike Hess.

Third Heat (8 laps): Chase Stockton, Tadd Holliman, Josh Most, Levi Roberts, Dex Eaton, Robby Larson, Ryan Bernal, Kevin Bayer, Weland.

Fourth Heat (8 laps): Austin Brown, Dave Darland, Alex Schutte, Daryn Pittman, Joey Fabozzi, Derrick Myers, Mike Boesel, Scott Petersen, Rich Camfield.

Fifth Heat (8 laps): Trevor Kobylarz, Taylor Simas, Chad Boat, Jon Stanbrough, Kevin Thomas Jr., Cody Darrah, Davey Heskin, Eric Fenton, Mike Larrison.

Sixth Heat (8 laps): Daniel Robinson, Billy Wease, Rick Hendrix, Danny Burke, Kyle Steffens, Glenn Styres, Pat Schudy, Ryan Smith, Nick Knepper.

Seventh Heat (8 laps): Chris Coker, Cory Kruseman, Tyler Thomas, Chase Barber, Shannon McQueen, Michael Koontz, Jonathan Hendrick, Scott Crystal.

Eighth Heat (8 laps): Justin Allgaier, Gary (Bubba) Altig, Davey Ray, Tim Barber, Garrett Aitken, Trey Starks, Coby Hughes, Steve Newman.

First C Main (12 laps): Barber, Styres, Bernal, Boesel, Lawhead, Hess, Scott, Cockrum, Sh. Petersen, Knepper, Larrison, Hendrick, Heskin, Sc. Petersen, Larson.

Second C Main (12 laps): Darrah, Schudy, Bayer, Myers, Fenton, McQueen, Smith, Hughes, Crystal, Weland, Starks, Blackaby, Harms, Camfield, Newman.

First Qualifier (10 laps): Gardner, Darland, Wease, Meyers, Roberts, Schutte, Coker, Aitken, Frazier, Ray.

Second Qualifier (10 laps): Altig, Stanbrough, Brown, Kobylarz, Barber, Felkins, Balog, Robinson, Cox, Hendrix.

Third Qualifier (10 laps): Boat, Pittman, Loyet, T. Thomas, Allgaier, Eaton, K.

Fourth Qualifier (10 laps): Jones, Kruseman, Hahn, Holliman, Fabozzi, Ramaker, Steffens, Most, Stockon, Burke.

First B Main (15 laps): Schutte, Robinson, Bernal, Hahn, Coker, Frazier, Barber, Steffens, Stockon, Fabozzi, Styres, Boesel, Balog, Cox, Most, Burke.

Second B Main (15 laps): Barber, Myers, Felkins, Bayer, Simas, Hendrix, Roberts, Koontz, Aitken, Ramaker, Schudy, Darrah, Jennings, K. Thomas, Eaton, Ray.

Feature (25 laps): Boat, Kruseman, Darland, Wease, Kobylarz, Meyers, Pittman, Allgaier, Brown, Bernal, Schutte, Stanbrough, Jones, Barber, Myers, Altig, T. Thomas, Robinson, Bayer, Gardner, Hahn, Loyet, Holliman, Felkins.

 

Posted by on Jan 12 2013 Filed under Other Midgets, Race Rewind, Sprints & Midgets. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

FREE DAILY NEWSLETTER

Join our mailing list to receive the Daily News Update, Special Offers from NSSN or our trusted partners, or BOTH! You can opt-out anytime and we promise not to spam you!
Email:

Please Support NSSN’s Sponsors




Follow NSSN On Facebook!