Race Rewind

CHILI BOWL: Vacuworx Qualifying Night

Bryan Clauson celebrates winning the 2014 Vacuworx Friday Night Qualifier. (Photo: Frank Smith)

Bryan Clauson celebrates winning the 2014 Vacuworx Friday Night Qualifier. (Photo: Frank Smith)

Vacuworx Global Qualifying Night Results, Lucas Oil Chili Bowl Nationals, Tulsa Expo Raceway, Tulsa, Okla., Jan. 17, 2014

First Heat (8 laps): Chad Boat, Austin Brown, Stuart Snyder, Darren Kingston, Tyson Hall, Tony Rossi, Thomas Briggs, Rusty Carlile.

Second Heat (8 laps): Bryan Clauson, Jac Haudenschild, Ronnie Gardner, Josh Hawkins, Daniel Robinson, Kyle Steffens, Bradley Morris, Mike Miller.

Third Heat (8 laps): Tanner Thorson, Nic Faas, Mike Spencer, Michael Faccinto, Dereck King, Jim Radney, C.J. Leary, Justin Grant.

Fourth Heat (8 laps): Tyler Thomas, Brent Beauchamp, Cory Kruseman, Tadd Holliman, Rick Shuman, Dan Parker, Johnny Murdock, Kody Swanson.

Fifth Heat (8 laps): Darren Hagen, Jon Stanbrough, Isaac Chapple, A.J. Hopkins, Donovan Peterson, Kaley Engstrom, Justin Mallo, Matt Fox.

Sixth Heat (8 laps): Dave Darland, Shane Hollingsworth, Terry Babb, Wes McIntyre, Matt Mitchell, Chad Frewaldt, Jay Mounce, Floyd Alvis.

Seventh Heat (8 laps): Ryan Bernal, Daryn Pittman, Dex Eaton, Danny Jennings, Bobby Michnowicz, Peter Palazzolo, Justin Hendricks, Ryan Pace.

Eighth Heat (8 laps): Tim McCreadie, Matt Hunter, Trevor Kobylarz, Kasey Kahne, Randy Woodside, David Budres, Cory Mallo, Scott Crystal.

Ninth Heat (8 laps): Dillon Welch, Jeffrey Newell, Alex Schutte, Kris Schudy, Derrick Myers, Shawn Petersen, John Klabunde, Kevin Thomas Jr.

First C Feature (12 laps): Steffens, Peterson, Leary, Engstrom, Parker, Morris, Briggs,

Second C Feature (12 laps): K. Thomas, Hall, Mounce, Budres, Klabunde, Alvis, Fox, Petersen, Radney, Myers, Frewaldt, Hendricks, Shuman, Murdock, Swanson, Grant.

First Qualifier (10 laps): Thorson, Stanbrough, Mitchell, Faas, Babb, Kingston, Beauchamp, Hawkins, Boat, Kobylarz.

Second Qualifier (10 laps): Clauson, Gardner, T. Thomas, Kahne, Hollingsworth, Hagen, Faccinto, Hunter, Holliman, Eaton.

Third Qualifier (10 laps): McCreadie, Darland, Welch, Kruseman, Spencer, Hopkins, King, Chapple, Jennings, Schudy.

Fourth Qualifier (12 laps): Bernal, Schutte, Pittman, Brown, Newell, Michnowicz, Snyder, McIntyre, Robinson, Haudenschild.

First B Feature (15 laps): Spencer, Hollingsworth, Hopkins, Newell, Robinson, Faccinto, Steffens, Jennings, Leary, McIntyre, Kingston, Peterson, Snyder, Engstrom, Hunter, Schudy.

Second B Feature (15 laps):
Babb, Boat, Kobylarz, Michnowicz, Chapple, Budres, Eaton, K. Thomas, Holliman, Hall, Mounce, Hawkins, Kahne, Beauchamp, King, Haudenschild.

Feature (25 laps):
Clauson, McCreadie, Darland, Pittman, Bernal, Schutte, Boat, Mitchell, Spencer, Hagen, Welch, T. Thomas, Kruseman, Brown, Babb, Faas, Thorson, Gardner, Newell, Hollingsworth, Stanbrough, Michnowicz, Hopkins, Kobylarz.

Posted by on Jan 18 2014 Filed under Other Midgets, Race Rewind, Sprints & Midgets. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

FREE DAILY NEWSLETTER

Join our mailing list to receive the Daily News Update, Special Offers from NSSN or our trusted partners, or BOTH! You can opt-out anytime and we promise not to spam you!
Email:

Please Support NSSN’s Sponsors




Follow NSSN On Facebook!